Part of the Midis Group
Hakkımızda

2005 yılında kurulan FINECUS, finansal hizmetler sektörüne yönelik gelişmiş yazılım çözümleri sağlayan bir firmadır. Çözüm portföyümüz büyük, orta ve küçük ölçekli bankaların tüm risk yönetimi ihtiyaçlarını kapsamaktadır.

Çözümlerimiz; Aktif-Pasif Yönetimi, Piyasa Riski – RMD, Likidite Riski (LKO ve NİFO dahil), Kredi Riski Derecelendirme, Basel II / III Sermaye Hesaplamaları için hem “Standart” hem de “Gelişmiş Yaklaşım”la günlük/haftalık/aylık raporlama gerekliliklerini yerine getirmek üzere otomatik veri yönetimi süreci sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, entegre ve kullanıcı dostu çözümlerimiz, piyasa ve kredi riski için stres testi imkanı da sunmaktadır.

Finansal risk yönetimi çözümlerimiz, kurumlara tüm operasyonel iş birimlerinde Risk & Kontrol Değerlendirmesi yapmayı ve olay-kayıp kayıtlarını proaktif ve dinamik bir şekilde yönetmeyi sağlayan Operasyonel Risk / GRC aracı sayesinde kurumsal risk yönetimini tüm yönleriyle kapsamaktadır.

Kuruluşumuzdan bu yana; kullanıcılara riskleri etkili bir şekilde yönetme ve düzenleyici kurumların raporlama şartlarını yerine getirmek için gereken yazılımlar sunmak adına birçok finansal kurum, derecelendirme kuruluşu ve uluslararası yazılım tedarikçileri ile çalışmış bulunmaktayız. Yıllar içerisinde, ekibimiz, farklı büyüklük ve coğrafyalardaki bankalarda geniş kapsamlı kurulumlar gerçekleştirerek önemli bir bilgi birikimi kazanmıştır. 2012 yılında, Finecus Midis Grup bünyesine katılmış ve Asya, Avrupa ve Ortadoğu’dan farklı alanlardaki uzmanların da ekibimize dahil olmasıyla bilgi birikimimiz pekişmiş ve genişlemiştir.